Projekt: DRZEWA WOKÓŁ NAS
Projekt realizowany przez: Przedszkole Miejskie nr 7
Nazwa DRZEWA WOKÓŁ NAS
   Województwo: lubuskie
   Powiat: Gorzów Wielkopolski
   Gmina: Gorzów Wielkopolski
   Miasto:
Opis

Przedszkole Miejskie nr 7 od kilku lat współpracuje z Zarządem Ligi Ochrony Przyrody. Po raz kolejny włączyliśmy się w organizację konkursu plastycznego, skierowanego do przedszkolnych kół Ligi Ochrony Przyrody.   Celem konkursu „Drzewa wokół nas”. było zrozumienie  roli drzew w  przyrodzie i konieczności przestrzegania zasad ich ochrony. Wiemy przecież jak ważne jest kształtowanie postawy opiekuna przyrody i umiejętności traktowania drzew z szacunkiem
i odpowiedzialnością. Takich postaw uczymy już w przedszkolu,
a w szczególności podczas zajęć koła LOP.  Na nasze zaproszenie odpowiedziało 7 placówek przedszkolnych z naszego miasta  i okolic, które  zostały członkami LOP: PM nr4, MPI nr9 ( działające od V 2008), PM nr13, PM nr15, PM nr19, PM nr22,  PS nr2 Strzelce Krajeńskie.

Na konkurs wpłynęło 74  prac dzieci w wieku 3 - 6lat. Jury wybrało 15 prac, które  są wyeksponowane były w  Galerii plastycznej Przedszkola Miejskiego nr7 „Bajkowy Świat”.

 21 października 2008 w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbyła się   inauguracja konkursu. Zaproszeni  goście wysłuchali pogadanki p. leśniczego Ludwika Szulca z nadleśnictwa Kłodawa nt.: Dlaczego troszczymy się o drzewa?    Miłym akcentem był występ  dzieci z PM nr 29, które zostały przyjęte  w poczet członków LOP.  Podczas   uroczystości wręczone zostały laureatom nagrody, a nauczycielom prowadzącym przedszkolne koła LOP  dyplomy-  podziękowania i drzewka, które zakupione zostały z funduszy pozyskanych z UM WOŚ i R.
Serdecznie dziękujemy

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Jesienią warto przyjrzeć się drzewom są takie kolorowe, ciepłe.

Wiosną, latem, zimą - zawsze są piękne.

Racja, ale Święto Drzewa mamy 10 października i to jest okazja by, w sposób szczególny im się przyjrzeć.

Święto Drzewa można sobie zrobić wtedy kiedy nam pasuje, nie ważne czy w październiku czy w kwietniu, ważne żeby coś po tym święcie zostało, przynajmniej w głowach.

??? Racja kazdy robi jak uważa, jednakże świeta są po to, by o nich pamiętać. Zachęcam do zapoznania się z kalendarzem imprez ekologicznych, dostępnym na dowolnej stronie internetowej lub http://www.p7.edu.gorzow.pl Co do pozostania "czegoś "w głowach. Wydaje mi się, że robimy wszystko w takim własnie celu. Dodatkowo pozostawiamy po sobie ślad, namacalny ślad- PIĘKNY OGRÓD- wokół placówek gdzie pracujemy i to jest piękne. :P

Trzeba jeszcze pamiętać o tych wszystkich ludziach, którzy pomagają i dbają o ten piękny ogród, bo myślę, że tylko panie i dzieci wszystkiego nie są w stanie zrobić, a to bardzo często jest podstawą !

Niestety, niektóre panie po pracy chwytają za łopate czy grabie, bo nie można było inaczej. Tak zaczynałam zakładanie ogrodu przy przedszkolu, w którym pracuje. Nikt nie wierzył, że się uda. Nasz ogród ma już 6 lat i dopiero teraz inni zaczynaja pomagac przy pilęgnacji.Cieszymy się z kazdego kwiatka, który zakwita i kazdego drzewka które z roku na rok jest coraz wyższe.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dziękuję bardzo. :P

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 07-04-2010, liczba wyświetleń: 2627

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika