Scenariusz: Leśne przykazania

Głos został oddany.

Autor: E. O

Zajęcia łączone dla kl III-IV

Głownym celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na piekno leśnego krajobrazu, ochrona lasów przed niszczeniem, stworzenie 10 głównych przykazań leśnych, których wszyscy powinni przestrzegać.

Pomoce : zdjęcia ekosystemów leśnych, duży karton, flamastry

Na wstępie uczniowie oglądają piękne ilustracje przedstawiające  las i jego mieszkańców. Nauczyciel przypomina o tym, że las jest domem dla wielu istot żywych oraz pełni wiele różnorodnych funkcji i wszyscy powinni dbać o środowisko leśne, które jest naszym wspólnym dobrem.

Uczniowie zastanawiają się w jaki sposób mogą zatroszczyć się o lasy i powiedzieć innym jak należy się w lesie zachowywać, aby go nie niszczyć.

Nauczyciel proponuje wypisać wszystkie pomysły na kartonie, a następnie wspolnie ukłdają przykazania leśne. Następnie przepisują wszystkie przykazanie, kserują i rozdają wszystkim uczniom w szkole.

 przykazanie 1.

Kiedy idziesz do lasu, to nie rób w nim hałasu, bo on zakłóca spokój zwierzakom, jeżom, wiewiórkom a także ptakom.

przykazanie 2.

Idąc przez las popatrz pod nogi, aby nie zniszczyć leśnej podłogi,na nie są grzybów różne gatunki, a jak echo leśne wieść niesie, grzyby są bardzo potrzebne w lesie.

przykazania 3.

Uważaj na drzewa i na ich ubranie, bo w lesie znowu będzie zamieszanie, drzewa należy sadzić nie łamać, one piosenki szumią i tym dla nas. 

 

itp.

 

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika